NVIDIA, 2025 Mali Yılı İlk Çeyreği için 26 Milyar Dolar Gelir Açıkladı

NVIDIA, 28 Nisan tarihinde sona eren 2025 mali yılının ilk çeyreğinde 26 milyar dolar gelir elde ettiğini duyurdu. NVIDIA, birçok şirketin yapay zeka hizmetlerine ve veri merkezlerine güç sağlamak için GPU’larına olan talebi sayesinde büyük mali rakamlar elde etmeye devam ediyor.

Şirketin elde ettiği 26 milyar dolar, bir önceki yılın aynı dönemine göre elde edilen 7,19 milyar dolarlık gelirin çok üzerinde. Net gelir ise çeyrekte 14,88 milyar dolar olarak gerçekleşti. Bu da bir önceki yıl elde edilen 2,043 milyar dolarlık net gelirin yine çok üzerinde. Şirket ayrıca gelirin 2025 yılının ikinci mali çeyreğinde 28 milyar dolara çıkmasını beklediğini de belirtti.

NVIDIA, hisselerini satın almak isteyen herkes tarafından daha kolay satın alınabilmesi için bire on hisse bölünmesi başlatacağını duyurdu. Hisse bölünmesi 10 Haziran itibarıyla yürürlüğe girecek. Ek olarak şirket, hissedarlara verdiği temettüyü hisse başına 0,04 dolardan hisse başına 0,10 dolara çıkaracağını duyurdu.

Yapay zeka GPU işini de içeren şirketin Veri Merkezi bölümü çeyrekte gelirin büyük kısmını, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 427 artışla 22,6 milyar dolara çıkardı. Oyun bölümü ise bu çeyrekte bir önceki yıla göre yüzde 18 artışla 2,6 milyar dolar gelir elde etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir