İddia: Bora Kaplan soruşturmasında diğer gizli tanık ifadesini geri çekti

Suç örgütünün lideri olduğu iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında kendisini ifşa eden gizli tanık Serdar Sertçelik’in Ankara emniyetini suçladığı iddialarının ardından bazı gizli tanıkların ifadelerini geri çektiği iddia edildi.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, Ü5W1G8K6L3 kod adlı, davanın ikinci gizli tanığının 15 Mayıs günü Ankara 32. Ağır Ceza Mahkemesi’ne yazdığı dilekçe ile ifadelerini geri çektiğini gündeme getirdi.

Gizli tanık dilekçesinde, “Mahkemede bulunan daha önceki ifadem gerçeği yansıtmamaktadır. Cebir ve tehdit altında verdim. Doğru değildir” dedi.

SERTÇELİK HAKKINDA DA İFADE VERMİŞ

6 sayfalık ifadesinde, Bora Kaplan çetesinin yapısı ve bunlardan suç işlediğini bildiği kişilerin isimlerini söylediğini; yurt dışına kaçan Serdar Sertçelik hakkında da şu iddiada bulunduğunu aktardı:

“Kendisini Elmacı marketlerin ortağı diye tanıtıyordu. Bildiğim kadarıyla kendisi önceleri örgüt içerisinde önemli bir konumdaydı. Ancak örgüt kapsamındaki görevini talimatlar doğrultusunda tam olarak yerine getiremediği için Bora Kaplan tarafından hedef alındı ve zamanla örgüt içerisindeki yeri azaldı. Fakat kendisi halen örgüt içerisinde yer almaktadır.”

Ayhan Bora Kaplan’ın suç örgütünde yer alan Serdar Sertçelik, Ankara Emniyeti’ni suçlayarak, “Yalan ve iftiralarla dolu 19 sayfalık beyanları bana zorla imzalattılar” demiş, AK Parti ve bazı bakanlar hakkında kendisine sorular sorulduğunu iddia etmişti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir